• יו"ר: ד"ר משה פרנקל
  • מזכיר: ד"ר רם שאנני
  • גזבר: ד"ר נוח סמואלס
כנסים

הזמנה: "מזונות על" בכנס החברה לרפואה משלימה

19 לנובמבר 2014, מלון כפר המכביה

במסגרת הכנס הקרוב יהיה מושב ייחודי שיוקדש לדיון ב"מזונות על" SUPERFOODS :

"מזונות על" בטיפול במחלת הסרטן, הפרעות קשב וריכוז , בעיות במערכת העיכול ובעיות גיניקולוגיות

"מזונות על" – מי אני ומה שמי?

בשנים האחרונות יש פריחה של תחום חדש – SUPER FOODS .
מהם למעשה "מזונות על" ומי יכול לזכות בתואר הנחשק הזה ?
האם רק מאכלים אקזוטיים כגון: גוג'י ברי, פולי קקאו, אוכמניות ופטריות שיטאקי ראויים להמנות עם קבוצה זו או אולי גם כאלו שגדלים "בגינה האחורית, שלנו כגון: ברוקולי, בצל, פטרוזיליה ועגבניה?
נדבר על: אלו מזונות יכולים להחשב כ SUPERFOODS בתחום של מניעת סרטן ? על מנגנוני הפעולה השונים שלהם, ועל איך מומלץ ורצוי לצרוך אותם בכדי להפיק מהם את מירב הפעילות הרפואית שלהם.

המרצה: ד”ר שרון ברגיל PHD , יחידה לרפואה משלימה מרכז רפואי רבין

טיפול וסיוע להפרעת קשב וריכוז באמצעות "מזונות על"

מזונות העל ה SUPER FOOD – הינם קבוצת מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה במיוחד ואיכויות מרובות.
מזונות אלו מכילים רמות גבוהות של נוגדי חמצון, סיבים תזונתיים, חומצות אמינו ,ויטמינים ומינרלים. הם מסייעים במניעת מחלות כרוניות, באיזון סוכרת ובהורדת לחץ דם. לאחרונה הוכחה יעילותם גם במחלות התפתחותיות בקרב ילדים ונוער.
במקביל נחקרו בשנים האחרונות הרגלי התזונה המודרנית בילדים ונוער במדינות שונות בעולם.
נמצאו עדויות רבות לכך שחלה עליה בצריכת מזונות מתועשים ומעובדים אשר מובילים בסופו של דבר לחסרים תזונתיים רבים ומשמעותיים באוכלוסיה זו.
בשנים האחרונות הועלו השערות לגבי המנגנון של הפרעות התפתחותיות בקרב ילדים כגון ADHD, דיסלקסיה אשר מתייחסות למחסור או חוסר איזון של חומצות שומן חיוניות.
ילדים הלוקים ב-ADHD סובלים לרוב מקשיי למידה והישגים נמוכים בלימודים, קשיים בקיום תקשורת בין אישית תקינה, יחד עם בעיות במשפחה והערכה עצמית נמוכה.
במקרים רבים מצב זה מלווה בנוסף גם בהפרעות אחרות: התנהגותיות, נפשיות, קשיי שפה ולימוד .
ההפרעה ממשיכה בדרך כלל גם לגיל ההתבגרות והבגרות.

מספר מחקרים העלו השערות כי חלק מהאטיולוגיה והפתופיזיולוגיה של הפרעת קשב וריכוז (ADHD) נובעים מחסר בנוטריאנטים מסוימים כגון, ברזל, אבץ, מגנזיום וחומצות שומן בלתי רוויות- PUFA (Poly Unsaturated Fatty Acids) .

בהרצאה ידובר על הקשר בין המצאות "מזונות על" בתפריט והפחתת הסימפטומים של ADHD.

המרצה: גל כהן לס דיאטנית קלינית (R.d M.A.N)

גישה אינטגרטיבית למחלות מעי דלקתיות

מחלות מעי דלקתיות – IBD , מחלת קרוהן ומחלת קוליטיס כיבית, הולכות והופכות ליותר ויותר נפוצות, וגיל התפרצות המחלה יורד גם כן. נושא התזונה אינו מקבל את תשומת הלב הראויה ברפואה הקונבנציונלית, לא כמניעה ולא כחלק מטיפול הוליסטי במחלות אלה.

אחת הטענות שעולות מהחולים היא הבלבול שהם חווים בבואם לטיפול של רופא ודיאטנית קלינית מחד לעומת הטיפול של נטורופתים, מאידך. על מנת לסייע לחולים להגיע לתזונה בריאה ומגוונת, המיועדת להאריך את תקופות הרגיעה ולהקטין את חומרת ההתקפים, פותחה שיטת הרמזור®. השיטה מאפשרת לבנות מעין "גשר" מהמצב של התקף, בו החולים מנועים לצרוך סיבים תזונתיים ונאלצים לאכול מזונות מזוקקים, כגון לחם לבן ואורז לבן, למצב של רגיעה בו החולה יכול לאכול תזונה המוגדרת כאנטי דלקתית וכוללת סיבים תזונתיים ומקורות מלאים לכל אבות המזון.

בהרצאה יוצגו עיקרי השיטה, את המחקרים העומדים בבסיסה, וכן את הגישות הנוספות שעזרו לפתח את השיטה. בנוסף, תהיה התמקדות במספר מזונות ייחודיים כגון עשב חיטה.

מרצה: עדי זוסמן RD BSc MBA דיאטנית קלינית ומאמנת בריאות, התמחות במחלות מעיים ודרכי העיכול

"להיות סופר וומן עם סופר פוד" – "מזון על" ובריאות האישה

רפואת נשים – בעיות פוריות, מנופאוזה, pms,וסרטן, הנם חלק מהמצבים המוכרים בחיי האישה והמפריעים מאד לאיכות חיי הנשים ככלל, אורח חייהין ובריאותן. על פי הנהוג כיום ברפואה הקונבנציונלית, הליווי והטיפול התזונתי במצבים אלו אינו מקבל את ההתייחסות המתאימה על מנת לקבל את מלוא הרווח מגישות טיפוליות אלו.על כן מומלץ להגמיש את הראייה והמחשבה,ללמוד מה יש לחידושים בעולם התזונה לתרום וליישם את ההמלצות התזונתיות הרלוונטיות, על מנת לשדרג את הטיפול הרפואי בחיי האישה.

למרות שנושא התזונה הינו פופולרי, מעט מדי מדובר על התרומה של מזונות העל בהקשר לרפואת הנשים ושיפור מצבן הבריאותי.

בכדי לסייע לנשים להשיג את מלוא הפוטנציאל הבריאותי הטמון בתוכן, לשפר את איכות חייהן, לצמצם עד המקסימום את תופעות הלוואי של המצבים האופיניים השונים , במעגל חיי האישה, נדון בהמלצה על צריכת "סופר פוד" כדי להפוך ל"סופר וומן".

מזונות שונים, מזון מלא, מזונות ירוקים, "פירות על", בחלקם יותר מוכרים ובחלקם פחות, מכילים רכיבי תזונה המשפיעים לטובה על איזון מערכת הרבייה הנשית, תורמים רכיבים המסוגלים להפחית תופעות לוואי או מצבים של חוסר איזון המתלווים למצבים פיזיולוגים מוכרים בחיי האישה , כמו גם לשיפור מצבים פתולוגיים שונים. זאת בשל תכולה גבוהה של נוטריינטים ו/או פיטונוטררינטים, כמו וויטמינים, שומנים, סיבים ושאר רכיבי תזונה החשובים לחייה של כל אישה.

בהרצאה נדון כיצד ניתן לשפר את איכות החיים של הנשים ולהשפיע באופן משמעותי על המצב הבריאותי שלהן.

מרצה: מור דואני Bs.c., נטורופתיה, מומחית בתזונה סינית.

נשמח לראותכם בכנס !!!

טפסי הרשמה מצורפים כאן.

לפרטים ותוכנית לחץ/י כאן.

נושאים קשורים:  כנסים
תגובות