• יו"ר: ד"ר משה פרנקל
  • מזכיר: ד"ר רם שאנני
  • גזבר: ד"ר נוח סמואלס
כנסים

הזמנה: מגמות וטרנדים בתזונה בכנס החברה לרפואה משלימה

19 לנובמבר 2014, מלון כפר המכביה

מגמות וטרנדים בתזונה- צמחונות- מזון אורגני- מזון מהונדס גנטית

מגמות וטרנדים בתזונה אינטגרטיבית 2014 :

עולם התזונה רועש וגועש בשנים האחרונות עם מגמות וטרנדים חדשים כשלעיתים תכופות ההמלצות הנובעות מהם הפוכות אחת לשניה. התוצאה היא ויכוחים סוערים ולוהטים בין המאמינים במגמות השונות. אחד הסוערים שביניהם הוא הויכוח בין הטבעונים (שאינם צורכים מזון מהחי בכלל) לבין תומכי ה- PALEO (תזונת האדם הקדמון עתירת מזון מהחי). שני אלה מייצגים את שני הקצוות של הקשת התזונתית מבחינת הרכב אבות המזון. טרנדים אחרים יתפזרו בתוך הספקטרום שבין אלה.

ברמת אבות מזון / מקרונוטריאנטים, המגמה השלטת היא של המרת פחממות במזונות עתירי שומן בריא, כאשר הפחממות עצמן הן עם אינדקס גליקמי נמוך עד כמה שאפשר. המגמה, שהושפעה משמעותית מאנשים כמו אתקינס הותיק, הפליאו החדש יותר וד"ר מרקולה, בין השאר, מאשימה את הפחמימות בעלית המישקל המתרחשת בחברות שפע מערביות ובעולם בכלל. פחממות גורמות לעלית אינסולין (האיש הרע בסיפור שלנו) , היוצר מצב אנבולי, בעיקר השמנה ביטנית ומכאן לביטויים השונים של התסמונת המטבולית וסיבוכיה.
בהרצאה אביא סקירת ספרים ודמויות מובילות (יותר BOOKS פחות REFERENCES ) המבטאים מגמה חדשה זו.

ברמת מרכיבי מזון- בולטות דיאטות נטולות גלוטן. לדיאטות אלה שני היבטים עיקריים- ההיבט האוטואימוני- גלוטן נחשב (יחד או אחרי החלב ומוצריו) למזון המעורר סימפטומים של אי-סבילות למזון ולעיתים גם ייצור נוגדנים שאחר כך עלולים להיות חלק מתהליך אוטו-אימוני. המערכות העיקריות שעלולות לבטא סימפטומים של אי סבילות (לחיטה/ גלוטן / חלב ועוד) הן מערכת העיכול, הנשימה, העור, הפרקים, מחלות אוטו- אימוניות אחרות, ופחות- כליות, עצבים, כלי דם.

ברמת פילוסופיות תזונתיות- צמחונות וטבעונות- גם כאן שני היבטים מרכזיים מובילים את הטרנדים האלה- מרכיב אידיאולוגי (למה להרוג או להתעלל בבעלי חיים או אפשר להתקיים בלעדיהם) והיבט בריאותי- מניעת מחלות המערב ואריכות ימים בריאה יותר למי שהולך בדרך זו.
היכן הבלבול הזה מותיר אותנו, המטפלים?
אחד הפתרונות ודרכי ההתמודדות הוא לא להיות דתי ולא להיצמד לאידיאולוגיה או מגמה או טרנד מסוים ולהדריך אנשים בשאלה הקשה מכל- להקשיב לגופם ולבדוק מה שיטת התזונה הנכונה יותר עבורם, משימה מורכבת בעולם בו אנשים רוצים תשובות ברורות וחד- משמעיות.

המרצה: דר' דן קרת , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון ובעל תואר נוסף של ד"ר לנטורופתיה מאוניברסיטת בסטיר בארה"ב, עיקר עיסוקו מתמקד בנושא התזונה ובריאות האדם.
אחד מהרופאים והמרצים המובילים בתחום התזונה בארץ במסגרות שונות, הן מקובלות והן משלימות. עבד במשך שנים רבות בשיר"מ אסף הרופא הן בייעוץ אישי למטופלים , והן במחקר רפואי והדרכת קבוצות למבריאי לב, לחץ דם סוכרת, ומתמודדי סרטן.

תזונה צמחית – התמונה המאוזנת

תזונה צמחית על גוניה השונים מצמחונות ועד טבעונות זוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות. בנייר העמדה של ארגון הדיאטנים האמריקני וכן במאמר עדכון ידע של המרכז הרפואי קייזר פרמננטה נמצא שתזונה צמחית יכולה להיות בריאה בכל מעגל החיים וניתן לייחס לה יתרונות במניעה ובטיפול של במצבי תחלואה כרונית כגון השמנת יתר, סוכרת סוג 2, מחלות לב וכלי דם וסרטן מסוגים מסוימים. במסגרת ההרצאה נדון ביתרונות האפשריים של תזונה צמחית במניעה ובטיפול של מחלות אלו ובחסרונות אפשריים של דיאטות צמחיות תוך התייחסות גם לרכיבים תזונתיים שנויים במחלוקת כמו פיטואסטרוגנים וברזל מסוג heme. במהלך ההרצאה ינתנו כלים פרקטיים לשימוש ויישום בתכנון תוכנית תזונה צמחית.

המרצה: נטלי שמש, M.Sc, RD, תזונאית ראשית במרכז המשולב לאבחון ומניעת סרטן, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב), חברת צוות מוביל פורום צמחונות-טבעונות של עמותת עתיד (עמותת הדיאטנים בישראל)

מזון אורגני בישראל

החקלאות האורגנית בישראל החלה בהתפתחותה בסוף שנות ה70 של המאה הקודמת בין מובילי ומקדמי התחום בארץ אפשר לציין את מריו לוי מקיבוץ שדה אליהו. שהחל בקידום חקלאית אורגנית מודרנית בישראל. כיום מעובדים כ-65000 דונם אורגניים בישראל המהווים 1.8 אחוז מכלל השטח המעובד . 10% מהייצוא החקלאי הטרי הישראלי הוא תוצרת אורגנית. החלוקה של השוק האורגני בישראל היא כדלקמן : 37 אחוז ירקות ופירות. 30 אחוז תוצרת מעובדת 13 אחוז ביצים 8 אחוז מוצרי חלב 12 אחוז מוצרים קפואים. הצריכה לנפש לשנה של מזון אורגני נכון ל2010 : דנמרק 140 אירו לשנה ,אנגליה 40 אירו לשנה ישראל כ5 אירו לשנה .
יתרונות המזון האורגני : עיקר יתרונה המוכח של התוצרת האורגנית הוא במה שאין בה, קרי חומרי הדברה . הקשר בין שאריות חומרי הדברה במזון ומחלות קשות הולך ומתברר . לאחרונה מוכיחים מחקרים את יתרונה התזונתי של התוצרת האורגנית גם בהיבט של כמות נוגדי החמצון הנמצאת בתוצרת אורגנית לעומת התוצרת של החקלאות הכימית (הרגילה ) . הפיכת המזון לנקי מחומרי הדברה חייב להפוך למטרה לאומית לטובת בריאות הציבור .

המרצה: גיא רילוב- חקלאי אורגני חוות מקורה

מזון מהונדס גנטית – מה אנחנו באמת יודעים?

אורגניזמים מהונדסים גנטית (Genetically Modified Organisms – GMO) הם אורגניזמים אשר הוכנס להם חומר גנטי (DNA) ע"י מניפולציה אנושית מתוכננת להבדיל מהעברת חומר גנטי המתרחשת בטבע. מזון מהונדס גנטית (Genetically Modified Food – GMF) הוא מזון שהוא או לפחות אחד ממרכיביו עבר שינוי גנטי באמצעות הנדסה גנטית. בתעשיית המזון, תהליך ההנדסה הגנטית נעשה במטרה לשפר את שרידות או את איכות המזון, למשל גן היוצר עמידות לקוטלי עשבים או כזה המאריך את חיי המדף של המוצר. מאז יצירת הצמח הטרנסגני הראשון ב1988, נתלו תקוות רבות בהנדסה הגנטית כאמצעי שישפר את איכות וכמות המזון, ושבעתיד יוכל אף להיטיב את מצב הרעב העולמי. עם זאת, מזון מהונדס גנטית מעורר לא מעט חששות בריאותיים, וארגוני בריאות ברחבי העולם עסקו בשאלת הבטיחות של מזון זה באופן אינטנסיבי. ההרצאה תדון באופן בו נוצרים אורגניזמים מהונדסים גנטית ובסוגים שונים של מזונות הקיימים כיום בשוק, בחששות המרכזיים סביב צריכת המזון המהונדס גנטית, באופן בו בטיחותו נבדקת בארץ ובעולם וכן בשאלת הבטיחות והבריאות של מזון מהונדס גנטית על פי הממצאים המדעיים הידועים לנו כיום.

המרצה: נעם אוחנה, דיאטן קליני, M.Sc, מכון וייצמן למדע

נשמח לראותכם בכנס !!!

טפסי הרשמה מצורפים כאן.

לפרטים ותוכנית לחץ/י כאן.

נושאים קשורים:  כנסים
תגובות