• יו"ר: ד"ר משה פרנקל
  • מזכיר: ד"ר רם שאנני
  • גזבר: ד"ר נוח סמואלס
חדשות

סוף לשרלטנות? הוסדרה ההכשרה המעשית לעיסוק בכירופרקטיקה

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה: ההכרה במקצוע הכירופרקט תותנה בהשלמת הכשרה מעשית של 450 שעות, שתיעשה במסגרת הלימודים

טיפול כירופרקטי. אילוסטרציה

הכרה במקצוע הכירופרקט תותנה בהשלמת הכשרה מעשית של 450 שעות, שתיעשה במסגרת הלימודים. כך נקבע אתמול (ב') בוועדת הבריאות של הכנסת במסגרת אישור תקנות המסדירות את העיסוק במקצוע כירופרקטיקה.

התקנות שאושרו עוסקות בהיקף שעות ההכשרה הנדרשות להסמכה במקצוע, הכשרה בפיקוח אחראי, מקום ההכשרה, הסמכה לעבודה בפיקוח ועוד.

מקצוע הכירופרקטיקה נלמד במוסדות לימוד בחו"ל, וההכשרה המעשית במקצוע זה, בהיקף של 450 שעות, היא חלק ממסגרת לימודי התואר לכירופרקטיקה. היקף ההכשרה נעשה על פי דרישה שנקבעה על ידי הגוף העולמי המפקח על לימודי הכירופרקטיקה - The council of chiropractic education international (CCEI).

חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות תשס"ח-2008 קובע כי בעל תעודה במקצוע בריאות הוא אדם שניתנה לו תעודה במקצוע וכי יש צורך בהכשרה מעשית. התקנות עד היום נתנו פטור מהכשרה מעשית לבעל תואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה בישראל במקצוע בריאות, אשר חלק מתכנית הלימודים בו היא הכשרה מעשית, ולבעלי תואר ממוסד בחו"ל עם ניסיון של שנה לפחות. כיוון שמקצוע הכירופרקטיקה אינו נלמד בישראל אלא במוסדות בחו"ל בלבד, נדרשה ההסדרה למי שסיים את לימודיו במוסד מוכר בחו"ל.

יו"ר הוועדה ח"כ יוני משריקי אמר כי מדובר בבשורה שממתינים לה כ-16 שנה. בשל חוסר ההסדרה נגרם סבל למטופלים שיצרו שרלטנים. עתה, לאחר הסדרת המקצוע, כירופרקט יהיה אדם שהוסמך ומוכשר היטב.

נושאים קשורים:  כירופרקטיקה,  חדשות,  מקצועות בריאות,  ועדת הבריאות בכנסת
תגובות
אנונימי/ת
31.05.2024, 10:37

קרעתם. אינספור כירופרקטים נותנים מענה מצוין במקומות שבהם לרפואה אין תשובה. שרלטנים יש בכל תחום ובוודאי שרשלנים, כולל ברפואה המוסדרת.
אז מצאתם עוד דרך לסחוט כסף מאנשים שהידע שלהם, פעמים רבות, עולה על הידע של ״ההכשרה״ שתיתנו. שלא לדבר על אלו שמומחים בתחום ורק מחסום השפה ימנע מהם ובעיקר ממטופליהם לקבל שירות מצוין.
עלובים.